Vaše děti nejsou vaše děti, jsou synové a dcery života

Vaše děti nejsou vaše děti, jsou synové a dcery života / Vztahy

Mnoho rodičů má představu, že naše děti patří nám, Jsou to náš majetek a my je přetěžujeme do té míry, že jim bráníme v rozvoji. Vyhněte se nadměrné ochraně může pomoci našim dětem rozvíjet se v životě, aby věděli, že řeší své vlastní problémy, a musí se rozhodnout, že udělají chyby a poučí se z nich..

Rodiče mají obvykle instinkt chtít zabránit našim dětem jít dolů cestou, o které si myslíme, že pro ně není vhodný. Snažíme se vyrovnat zemi a snažit se udělat co nejméně chyb.

Chyby jsou součástí jejich života a zkušeností, které je převedou a vytvoří je do nezávislých a soběstačných bytostí. Chcete-li brzdit, je to zastavení jejich života.

Poselství od Khalila Gibrana

Libanonský básník Khalil Gibran ve své knize „Prorok“ vystavuje následující fragment ve vztahu k ženě, která žádá proroka, aby mluvil o svých dětech:

"Vaše děti nejsou vaše děti. Jsou to synové a dcery chtíče života pro sebe. Přišli skrze vás, ale nejsou vaše. A i když s vámi žijí, nepatří vám.".

Můžete jim dát svou lásku, ale ne vaše myšlenky, protože mají své vlastní myšlenky.

Můžete ukrýt jejich těla, ale ne jejich duše, protože jejich duše obývají panství zítřka, které nemůžete navštívit, ani ve snech.

Můžete usilovat o to, abyste byli jako oni, ale nesnažte se jim je činit tak, jak to děláte..

Lukostřelec vidí cíl v cestě nekonečna a on, se svou mocí, bude mít tendenci k vám, aby jeho šípy mohly letět rychle a daleko.

Kéž je napětí způsobené rukou klenby vaší radostí, protože stejně jako miluje šíp, který letí, také miluje oblouk, který zůstává nehybný..

Jsme děti života

Někdy rodiče chceme, aby naše děti měly vše, co jsme neměli, a neučinili jsme stejné chyby, které jsme udělali. To se dělá jako ochrana, protože si myslíme, že je to nejlepší věc pro ty bezbranné bytosti, které jsou našimi dětmi. To však nebereme v úvahu mají právo na svůj život.

Mají právo činit rozhodnutí, která je činí složitými situacemi, kde jsou schopni vidět důsledky každého jednání. Rodičovská podpora je důležitá, pokud není příliš ochranná, ani omezit jednání jejich dětí.

Nejsme vlastnictvím nikoho a nikdo pro nás nemůže žít naše zkušenosti. Jsme dětmi samotného života a dáváme se svým výhodám a potížím s konfigurací naší vlastní identity.

Umožníme rodičům svobodu našich dětí

Bez vědomí, předáváme našim dětem mnoho z našeho chování, našich obav a myšlenek. Cesta k lásce, vztah k světu a ke komunikaci ... Aspekty, které je třeba brát v úvahu.

Je důležité být pozorný vůči zprávám, které vám předáváme, protože mnohé z těchto zpráv jsou zpracovávány ve vašem podvědomí. Takovým způsobem, aby mohli určit své chování, postoj a způsob bytí v životě.

Jsme pouhým nástrojem, aby naše děti rostly a rozvíjely se jako jednotlivé bytosti, volný, zdravý a šťastný. Podporovat je během celého procesu, aniž by předstíral, že splňují naše sny a naše očekávání.

Můžeme je tedy bezpodmínečně opravdu milovat, aby prozkoumali svou podstatu a vyberte si, jaká je vaše cesta. Bez tlaků nebo požadavků, které omezují jejich svobodu a projev jejich potřeb. Máme tedy možnost pozorovat tok života, kde je každá bytost s faktem, že se cítí milována, schopna nabídnout to nejlepší ze sebe samého. Respektování vlastního života bez strachu z prožívání a odevzdání se lásce.

Vzdělávání mysli bez výchovy srdce se vůbec nevychovává, výchova v emocích umožňuje rozvíjet zdravé já, které určuje osvobození a emocionální zralost, získávání pocitů seberealizace. Přečtěte si více "