O nesourodosti nebo jak řídit naše děti bláznivé

O nesourodosti nebo jak řídit naše děti bláznivé / Psychologie

I když se snažím vyhnout obecnostem, Dovolila bych si říct, že všechny lidské bytosti mají tendenci vzdělávat naše děti nejlepším možným způsobem. To neznamená, že je to stejné. Již víme, že termíny svědomí a hodnoty jsou dvě pole světelných let mezi některými lidmi a ostatními a zatížené silnou subjektivitou a naneštěstí někdy dočasného nebo nepřímého charakteru. Myslím, že Groucho Marx byl na správné cestě, když řekl “To jsou mé principy, pokud se jim nelíbí, mám jiné”... Ale nechci jít kolem keře, to by byl další problém. Chci se soustředit na poselství naplněná laskavostí, velkorysostí, obezřetností, vytrvalostí, trpělivostí, atd., Které každodenně přenášíme našim dětem.. Celá deklarace principů ... jejichž účel je někdy zaměřen na jejich škádlení, ¿Kolik je koherence mezi tím, co říkáme a co děláme?Učíme děti být opatrní, dodržovat zákony a dívat se oběma způsoby, když přejíždějí ... zatímco když jdeme s nimi, zrychlíme jako duše, kterou ďábel nese před přechodem zebry v červené barvě. Přednášíme pokračováním fráze “Není nic, co bych nenáviděl víc než lhaní”, a po chvíli, když tchánka volá po naší malé děvčátko, její milované babičce, se všemi drzostmi světa, zatímco my ztlumíme hlasitost televize, prosíme ji v tichém hlase “řekni mu, že teď nemůžu jít dál, že jsem na večeři”.Vysvětlíme našim dětem, že musíme pomáhat mámě, protože jsme všichni stejní a úkoly musíme rozdělit, když narazíme na brzdění a křičíme oknem auta “¡Ale nevypadáš! Neexistuje žádná žena, která ví, jak dobře řídit, kurva!!!”Zlobíme se jako opice když nám řeknou o škole, protože náš syn se s někým hádal a my ho povzbuzujeme o hodnotě komunikace a společnosti. To není překážka, když ho v sobotu uvidíme v jeho týdenním fotbalovém utkání, potrestáme rozhodčího a věnujeme mu takovou úctu, že chápou velkou část své rodiny, hlasitě, pokud je to možné, a “že nedostanu pasáka otce tohoto balíčku, který chci. ¡ANO, YOU, GAFOTAS, VÁM!”. Snažíme se vštípit sport a sílu překonat lidskou bytost. A co lepší způsob, než se připojit k celé rodině a povzbudit naše kluby v televizním vysílání Madrid-Barça a zpívat ve sjednocených populárních písních všech známých jako “Katalánština c ... ”, “Madridský pasák h ... “jdi do džungle, tučně, tam běžíš dobře”, “cikánka, ty jsi cikánka” -ten druhý doprovázený hřebenem, aby nedošlo k záblesku pochybností o konotaci, chci dát a další písně z exkurzí s salesiánskými otci.

Příklady by mohly zabírat alespoň jeden svazek Encyclopaedia Britannica, a pak nás režisér vyzývá, abychom si stěžovali na dítě, které by mu v případě, že by mu dalo prospěch z pochybností (k ní, že to, co by trpící učitelé měli co říci) na rodičovské krátkozrakosti), podíváme se na oblohu s nataženýma rukama a zoufalým gestem “¡Ale kdo toto dítě opustí!!”.Nikdo neřekl, že být otcem je snadné. A být důsledný je náročný, náročný úkol. Učiňme však axiom: děti nemohou být vzdělávány s maximy “to, co říkám, a ne to, co dělám” o “že levá ruka neví, co dělá právo”.Chlapci a dívky jsou skutečné houby. Jsou to sady lidských senzorů aktivovaných celý den (a část noci). Žijte fázi, která by měla být (doufejme, že to bylo pro všechny) nádherné. Každý den se učí něco, něco objevují, začínají být součástí něčeho, rozumu, kravaty věci dohromady, hypotézy, vyvracejí ... Neurální plasticita (schopnost neuronů regenerovat a tedy měnit a reorganizovat, přizpůsobovat se vnitřním změnám a externích) v těchto letech je na pokraji svého vývoje a zmizí, až budeme dospělí. Abych to řekl hovorově, nic na ně nespadá..Je nutné dítě stimulovat, ale správně ho stimulovat. Jsou to divoká zvířata, která zachycují informace kteroukoli z cest, které se k nim dostanou, ale, ¿Jak budou vědět, jak jednat, když jsou informace, které obdrží, protichůdné? V této fázi života jsou rodiče na vrcholu hierarchie svého malého velkého světa, a to jak v autoritě, tak v obdivu. Vaše indikace a přenosy proto budou mít stejný význam. Nesmíme vychovávat bezpečné děti, pokud musí bojovat mezi dvěma protiklady, kterým nerozumí.A nemluvme ani o někdy krutých činech, k nimž dochází během odloučení nebo rozvodu, v nichž se více prodíralo “bývalé” když jediná věc, která by měla zvítězit, je ochrana obrazu otce a matky opačným manželem. To může být pro tuto pomstu, pro sobectví, pro ohromné ​​bezvědomí ... ale pokud mnozí rodiče znali ničivý účinek, který volání vyvolalo “rodičovské odcizení”, oni by si mysleli hodně předtím, než vykonají jistá chování nebo používání jistých epithets před jejich dětmi.Na závěr trváme na tom, že rodiče nejsou snadné a že jsme to už věděli. To je však prioritní odpovědnost, které se také nemůžeme vyhnout. Snažme se tedy vzdělávat v hodnotách, které každý vytváří, ale slovem a skutkem, abychom mohli zanechat alespoň odkaz společnosti s něčím kongruentním a logickým. Zůstal jsem s tímto heslem. “To, co dělám pokaždé, vypadá spíš jako to, co si myslím”. Nic není. Ale ¿proč ne?Concha GallénPsicóloga & Certified Coach