Krátký film, který ukazuje, jak dítě žije odloučení od svých rodičů

Krátký film, který ukazuje, jak dítě žije odloučení od svých rodičů / Psychologie

Když řekneme „ano, chci“, myslíme si, že je to pro život, ale pravdou je, že se věci mohou změnit a ve skutečnosti tak dělají. Procházet oddělením nebo rozvodem je bolestivé, ale jak žije dítě odloučení od rodičů? Přemýšlíme někdy o našich dětech?

Někdy jsme tak zavřeni v našem smutku, naší bolesti a našich problémech, že zapomínáme, že trpí také některé malé bytosti, které o světě příliš nevědí. Nejhorší ze všeho? Toto těžké časy je mohou označit po zbytek života.

Jak oddělit život dětí je něco, co bychom měli dát mnohem důležitější, něco, co by mělo být naší prioritou

Když děti získají nové povinnosti

Separace způsobuje, že se dospělí automaticky stanou dětmi. Najednou nevíme, co má být zodpovědné, nemáme povědomí o tom, co by se mělo nebo nemělo dělat, a nezajímá nás, zda před našimi dětmi předstíráme nebo ne. Zlobíme se, plakáme, máme problémy spát ...

Co se pak stane? Kdo bere roli zodpovědného dospělého? Jsou to děti, které uprostřed tohoto nestabilního prostředí přijímají tuto úlohu, kterou jejich rodiče odmítli a že se někdo musí zotavit. Odpovědnost, která jim nepatří a která jim ubližuje.

Můžeme myslet na "jak silné jsou naše děti!". V těch nejhorších chvílích tam pro nás byli, zklidnili nás, naslouchali nám ... Ale ve většině případů jsou to jen děti! Nejedná se o dětství, ani o roli, která jim náleží.

Chcete vidět, jak dítě žije odloučení od svých rodičů? Chcete znát celý proces? Doporučujeme vám, abyste viděli tento krátký text, který toto vše jednoznačně představuje.

Na tom záleží na tom, jak je život dětí oddělen

Zatímco jsme ponořeni do odloučení, naše vlastní bolest nás oslepuje být schopen vidět něco navíc, to není my sami. Je to vina toho, že nevidíme s perspektivou to, co naše děti skutečně procházejí.

Co se ale stane po odloučení? Všechno se vrací k normálu, protože rodiče jsme „téměř“ stejní a vracíme pohodu a klid. Ale, A co ta zodpovědnost, kterou naše děti získali?, Záleží nám na nich, jestli jsou v pořádku, nebo jestli chtějí mluvit?

Jako dospělí to není poprvé, kdy si myslíme, že jak jsou děti, nechápou nic o emocích ani o tom, jak svět funguje.. Ale nemohli bychom být více špatní. To je něco, co se snažíme věřit, abychom nemuseli čelit složité situaci, kdy dětem vysvětlujeme, jak se věci dějí a co se děje.

Podceňování dětí, našich vlastních dětí, jim neprospívá. I když budou růst, ano, s pevným přesvědčením, že lidé o sobě pouze přemýšlejí, že jsou sobeckí a že v situacích bolesti se nikdo jiný nestará o to, aby sami.

Emoční připoutání, jeden z velkých následků

Skutečnost, že naše děti získávají roli „pečovatele“, kdy by nás tato role měla mít jako rodiče, způsobuje generování důležitých emocionálních vazeb.. Dítě se musí starat o rodiče, něco, co by se mělo opakovat. Role se vyměňují a objevují se emocionální vazby.

Ale právě kvůli změně rolí vzniká emocionální vazba? Ne, to je to, že změna rolí jde mnohem dál. Děti se chovají jako prostředníci, snaží se nám lépe pomáhat, naléhají na nás, abychom v diskusích uklidnili našeho génia. Děti cítí strach. Děti nás potřebují a potřebujeme je.

Prožívají ztrátu jako absolutní a bolestivou přestávku. Situace, ve které mají důležitou úlohu, protože mají odpovědnost za to, aby vše probíhalo co nejlépe. Mluví s tátou nebo mámou, musí poslouchat, jak se o sobě mluví špatně (v některých případech) a uklidnit jejich pláč.

"Když za mě bojují nebo mě postaví do středu argumentu, posílají mi zprávu, že vítězství mezi vámi je důležitější než můj život."

Za to všechno, Je důležité, abychom věnovali pozornost našim dětem, protože i když to nechceme vidět, trpí, žijí v situaci smíšených a zmatených emocí, které je omráčí. Nikdo je neuspokojuje, jsou to ti, kdo toto pohodlí přinášejí!

Způsob, jakým dítě odloučí od rodičů, je něco, co bychom nikdy neměli ignorovat.

4 způsoby, jak pochopit, jak děti rostou Vývojové teorie dětí vysvětlují, jak děti rostou a jak se mění v průběhu dětství. Objevte nejdůležitější a nejvlivnější. Přečtěte si více "