Také říkám NE násilí pohlaví

Také říkám NE násilí pohlaví / Psychologie

Rodové násilí je problémem pro všechny, nejen pro oběti. Mezi mnoha důvody, proč nás tradiční společnost učí podceňovat a podvádět ženskou, posuzovat ženy podle jejich vzhledu a nemít milost, když se ptáme, zda má žena hodně sexu nebo spíše málo ...

Protože to říkáme "Ti, kteří bojují, když jsou malí, když jsou starší.", protože když nás vzdělali, řekli nám to "Pokud vás to zasáhne, je to proto, že se vám to líbí" a my vzali jsme špatný příklad, abychom vzdělávali naše děti.

Protože možná to je to "Děti jsou kruté" ve skutečnosti má mnohem více společného s vědomou a nevědomou krutostí dospělé světové společnosti. A je to můžeme bez námahy pochopit, jaké výrazy mají rádi "Běh jako holka", "Bojuje jako dívka", "směje se jako dívka" a všechny její svahy.

Jako by "Být dívky" vyvedli nás ze spektra síly, učinili nás slabými, neschopnými a nemotornými. Ale nejhorší ze všeho je, že koexistujeme, chápeme a v nejhorším případě tento druh tolerujeme "Víry" s naprostou přirozeností.

Ačkoli toto je jen špička ledovce, to je příčina a důsledek každého listopadu 25 muset být symbolicky oddaný k boji proti sociální pohromě, která představuje genderové násilí..

Když se podíváte na osobu, která byla týrána, nemůžete přestat vidět

Tisíce žen umírají každý rok v rukou lidí, kteří je zabíjejí a špatně s nimi zachází, protože jsou to ženy. Je smutné a jednoduchým způsobem řečeno, že je to hrozná realita.

A je to existují miliony násilných lidí, kteří jsou výsledkem historického systému podrobování a útlaku vůči ženám, což ospravedlňuje, že jsme vykořisťováni, že jsme reified, že jsme omezeni, ovládáni a zavražděni.

Proč? Protože žijeme v nemocné společnosti, která toleruje vizi žen jako podřadné bytosti a to vytváří bytosti, které se domnívají, že mohou vhodně řídit a řídit tělo a pocity ženy v jejich milosrdenství.

Další způsob, jak vzdělávat, je možný

Abychom řekli „ne méně“, musíme začít výchovou a zvyšováním povědomí našich dětí a mládeže rovnostářským způsobem. Musíme vsadit, že necháme stranou "Nápady" bezbranné princezny a násilné machito, jsou zárodkem špatného zacházení se ženami.

Protože nejviditelnější část genderového násilí, Vražda je poslední příčka žebříku, která začíná deficitním vzděláváním, které živí závislosti a potřeby, které generují zneužívání a končí zabíjením fyzicky i psychicky.

V tomto smyslu například, existuje vysoké procento světové populace, která nerozumí psychologickému zneužívání jako genderovému násilí nebo že tomu nerozumí fakt "Odeslat" je napadnout zúčastněnou osobu.

Naše společnost tak potřebuje realizovat velkou výchovnou práci, protože nás pouze násilí může zachránit pouze pedagogika. Proto, dnes si to chceme pamatovat...

  • Sociální a afektivní izolace ... ANO JE BAD.
  • Emocionální vydírání ... ANO JE BAD.
  • Urážky zakryté a skryté ... ANO JE BAD.
  • Ovládání mobilních, osobních účtů a sociálních sítí ... ANO JE BAD.
  • Hrozby a pohrdání ... ANO JE BAD.
  • Ovládání skříně ... ANO JE BAD.
  • Emocionální lhostejnost ... ANO JE BAD.
  • Verbální agresivita, dominantní chování (hrozba ukončit vztah) a žárlivost ... ANO JE BAD.
  • Sociální, pracovní nebo ekonomická diskriminace ... ANO JE BAD.

Takže, pokud začneme ze základny, dostaneme dobře formovaný hrad z nichž se živí převážně zdravá a čistá společnost zneužívání, násilí a předsudků.

Rodové násilí a dospívání Dnešní společnost je velmi citlivá na násilí páchané na základě pohlaví, i když v nevědomé podobě pokračuje v přenosu romantických vzorů založených na machismoch, které posilují postoje a chování adolescentů. Přečtěte si více "

Rodové násilí nemá žádný věk

Je to obzvláště důležité "Reedukovat zdola",  vzhledem k "omlazení zneužívání", které se dnes projevuje. Subjekce ve jménu lásky je plně normalizována ve velké části naší mládeže a adolescentů.

To je nesmírně znepokojující, když vezmeme v úvahu, že v této fázi začínáme formovat přesvědčení a učení o lásce a vztahu páru.

Je to tady, když je láska idealizována a podřídit se vzoru jemných princezny, které potřebují prince, který je chrání a pomáhá jim procházet životem se silou, odhodláním, odvahou a nadvládou, které by měly charakterizovat velkého člověka..

Je to v těchto obdobích, kdy chování je banalizováno a normalizováno násilím a myšlenka, že v lásce vše stojí za to a že pokud to nedokážete postavit, nejste "Boj o svou lásku".

Stejně tak, nejen že se musíme vzdělávat v oblasti rovnosti, nýbrž v odpovědnosti za násilí a zneužívání ženy, protože jsou ženy. Je velmi důležité, abychom učili, že "říkat NE" je také možné a především nezbytné.

Od princezny po inženýry

Musíme se zlomit "Izolace růže" a posílit ty hračky, předměty, oděvy a nástroje, které nám pomáhají trénovat naše děti v hodnotě rovnosti a „Ne na konformismus".

To, co obklopuje naše děti, je to, co jim pomáhá myslet a mít vlastní kritéria, která podporují schopnost zvyšovat dovednosti a přistupovat k technologii jako k něčemu zábavnému a přitažlivému.

A pokud chtějí být princezny, měly by být, ale silné a nezávislé. A pokud chtějí být inženýři, zvolí si to svobodně a zůstanou silní a nezávislí.

Stejně tak, měli bychom učit děti, že existuje „nový“ způsob, jak být muži. Protože být mužský je milující, pečovat o druhé, vyjadřovat své emoce, respektovat, bojovat za rovnost pohlaví, vyhýbat se obětem a utrpení, kterým je žena vystavena, opouštět násilí, starat se o domácnost atd..

Doufejme, že můžeme brzy vymazat z kalendáře, že 25. listopadu je den proti Gender násilí. Doufejme, že se toho můžeme zbavit a zapomenout, že existuje, protože pak nastane čas, kdy ženy nebudou zranitelné a nikdo nebude věřit, že mají právo se s námi nebo s našimi životy týrat, co chtějí..


Pamatujte si, že když se dopustí špatného zacházení se ženou, mýlí nás všichni.


Nejlepší dědictví matky svým dětem má být uzdraveno jako žena. Péče o její emocionální a fyzickou pohodu, zacházet s jemností a respektem je nejlepším dědictvím, které může žena dát svým dětem. Přečtěte si více "