Tři špatné přesvědčení o dětském zármutku

Tři špatné přesvědčení o dětském zármutku / Blaho

Smutek je bolestivý proces, který všichni musíme projít v našich životech, včetně dětí. Ne vždy však chápeme, jak tuto situaci žijí. Ve skutečnosti, navzdory skutečnosti, že většina dětí řeší svůj zármut bez větších komplikací, Je důležité mít jasno v tom, jak tento proces zpracovávají pro provádění různých strategií.

Klíčem k tomu je proto vyhnat chybné přesvědčení o dětském zármutku. Tímto způsobem, pokud naše děti musí čelit této bolestivé situaci, budeme schopni vám pomoci co nejlépe. Abychom lépe porozuměli tomuto typu přesvědčení, je třeba nejprve přesně definovat, co to je. Pojďme se prohloubit.

"Čas je lékař, který léčí všechny zármutky".

-Dífilo-

Co přesně je souboj?

Smutek je proces, který má co do činění s vyrovnáním se ztrátou a který zahrnuje řadu fází. Obvykle, bude to o smrti milovaného člověka. Může se však týkat i jiných situací, jako je například propuštění, rozchod páru nebo smrt zvířete, mimo jiné.

Podle psychologa Klüber-Rossa jsou fáze, které je třeba překonat, aby překonaly tuto ztrátu, 5. Je to posloupnost postojů a nálad, ve kterých se emoce mění, dokud nedosáhnou přijetí. Každý člověk bude žít tuto zkušenost svým vlastním způsobem a touto cestou bude s různými fázemi jít jinak. Abychom to však lépe pochopili, stručně popíšeme, z čeho se každý skládá..

  • Popření. Osoba nemůže uvěřit tomu, co se stalo a používá popírání, aby se bránila před bolestmi, které prožívá. Jeho mysl se snaží najít nějaký způsob, jak udržet pohodu, i když je v situaci maximální impotence.
  • Ira. Tato fáze se objeví, když je nakonec přijato, že ztráta je reálná. Zde člověk cítí frustraci a impotenci tváří v tvář tomu, co se stalo.
  • Vyjednávání. Dotčená osoba se snaží najít způsob, jak situaci zvrátit. V případě smrti milovaného člověka se člověk může uchýlit k náboženským nebo nadpřirozeným přesvědčením. Navíc emocionální bolest bude silnější než v jakékoli jiné fázi.
  • Deprese. Osoba spadá do silného zoufalství a smutku kvůli pocitu bezmocnosti.
  • Přijetí. Nakonec se v této fázi předpokládá, že to, co se stalo, je nevratné. Na rozdíl od předchozí fáze, člověk si uvědomí, že s touto ztrátou může žít. Je to okamžik, ve kterém se ohlédnete zpět, abyste získali učňovství.

Na druhé straně, Je důležité mít na paměti, že děti mohou tento proces zažít jinak, zejména pokud jsou malé, protože v prvních letech života jsou obvykle velmi závislí jak fyzicky, tak emocionálně a také nerozumí smrti a jejím důsledkům. To, co si však všimnou, je absence této osoby, prožívání pocitů opuštění a nedostatku ochrany.

Jaké jsou nejčastější mylné představy o truchlení dětí?

Mnoho lidí se mýlilo v přesvědčení o smutku z dětství, myslet si, že je to velmi odlišné od toho, co se děje u dospělých. A ačkoli je pravda, že existují různé aspekty, existují i ​​další společné věci. Důležité je, aby se malí lidé cítili milovaní a chráněni jinou osobou.

Podívejme se níže, jaké jsou nejčastější mylné představy o zármutku z dětství.

Děti si neuvědomují, co se stane

Nejnebezpečnější vírou o zármutek v dětství je, že ty nejmenší nevědí nic. Je pravda, že dítě přesně nechápe, co je smrt. Nicméně, Ano, všimnete si, že ve vašem prostředí došlo ke změnám. Takže vám bude chybět osoba, která zemřela a všimnete si, že dospělí kolem vás mají špatný čas.

Hlavním problémem této víry je to děti nedostanou potřebnou podporu. Ztráta někoho blízkého je pro ně také těžká. Proto v této fázi potřebují více lásky, pozornosti a porozumění než kdy předtím.

Dětský souboj musí vydržet málo

Druhý z chybných přesvědčení o zármutku z dětství souvisí s předpokládanou přiměřenou dobou jeho trvání. V některých prostředích, Předpokládá se, že chybí někdo na dlouhou dobu je známkou slabosti. Někteří rodiče se proto domnívají, že dítě by mělo co nejdříve překonat smrt milovaného člověka.

Nicméně, to vytváří nadměrný tlak na nejmenší. Nejenže se budou muset vypořádat s jejich bolestí, ale s pocitem, že nesplňují očekávání. V těchto situacích je nutné pochopit, že děti (a ne tak děti) mohou potřebovat dost času na řádné vypracování souboje.

Ne všechny smrti mohou způsobit souboj

Konečně, někteří lidé věří, že ne všechny smrti by měly způsobit bolest. Nicméně, Ovládání emocí není snadné. Proto naše děti budou muset truchlit nad ztrátou, která by v zásadě neměla být tak komplikovaná. To může být například případ zvířete nebo někoho, kdo není příliš blízko.

Opět, klíčem je porozumění. Musíme mít na paměti, že děti se nerozhodnou cítit špatně. Proto musíme být s nimi trpěliví a pomáhat jim v našich nejlepších schopnostech.

Jak zjistím, zda jsem prošel obdobím úmrtí? Vědět, zda jsme prošli smutnou dobou, není snadné. Bolest a prázdnota může být maskovaná v nás až do bodu změny naší nálady, omezení naší touhy, produktivity a nadějí. Přečtěte si více "