Dopřejte svým dětem, jak byste chtěli být léčeni a nebudete pokazit

Dopřejte svým dětem, jak byste chtěli být léčeni a nebudete pokazit / Psychologie

Dopřejte svým dětem, jak byste chtěli být léčeni. Vypněte své obavy, pojmenujte tyto emoce, které nemohou vyjádřit, dát jim čas, zapálit své sny a učinit z nich pocit, že jsou to nejcennější lidé na světě.

Je zvědavé, jak dnes mnoho matek a otců vidí výchovu s trochou strachu. Čtou vzdělávací příručky, jsou poučeni o nejnovějších teoriích a hledají odpovědi na každý problém na internetu nebo v těchto přátelích -rodiče nebo ne- kteří vyrůstají jako autentičtí guru na rodičovských otázkách. Tito rodiče zapomínají tak, že slyší něco mnohem cennějšího než všechno toto: jejich přirozený instinkt.

Dítě nechce křičet ani rozumět výčitkám, vaše dítě si zaslouží, aby se s ním zacházelo s uměním naslouchání, trpělivosti a velikosti náklonnosti. Protože je děti nemusí „zkrotit“, musíte je milovat.

Instinkt matky nebo přirozená schopnost otce intuitivně vnímat potřeby svých dětí je bezesporu nejlepší strategií při jejich vzdělávání.. Děti přicházejí na svět s vrozenou dobrotou, takže si zaslouží, aby s nimi bylo zacházeno s úctou chránit tuto šlechtu srdce, účastnit se přirozenosti a bez strachu každou událost, která nás přivádí ke všemu dne.

Zveme vás, abyste o tom přemýšleli.

Dítě by mělo být léčeno s láskou a bez strachu

Existují matky a otcové, kteří se bojí selhání své role rodičů. Myslí si, že to může být tragédie, která jim není schopna dát nejlepší narozeninovou oslavu, nenajdeme si místo v nejlepší škole, ani jim nebude moci koupit stejné oblečení, jaké nosí jejich přátelé ve škole. Nějakým způsobem usilují o to, aby svým dětem nabídly to, co samy neměli.

Je jasné, že každý je volný, když si vybírá, jak vychovávat dítě, ale často zapomínáme, jak jsou děti a všechno, co se v nich děje. Držíme se přemýšlení o všem, co jim musíme nabídnout, aniž bychom nejprve objevili, co skutečně potřebují: pro sebe.

  • Dítě není v miniatuře dospělé, je to osoba, která potřebuje pochopit svět skrze vás as vaší pomocí.
  • Dítě jedná vždy pro potřeby a ne pro manipulaci nebo zlobu jako dospělí. Na tyto požadavky musíme být intuitivní.
  • Dítě musí být léčeno především náklonností. Naše děti nepotřebují značkové oblečení ani elektronické hračky, aby si mohly hrát sami. Potřebují váš čas, váš příklad, vaše dobré noční objetí a vaši ruku, abyste se dostali přes ulici.

Děti nejsou definovány podle svých školních tříd Zapomínáme, jako společnost a jako pedagogové, že děti nedefinují svou hodnotu podle školních známek, ale samy o sobě. Přečtěte si více "

Samoregulace rodičovství: porozumění a doprovod

Self-reguloval rodičovství je přímo živeno teoriemi přílohy jeho den formuloval psychiatr Wilhelm Reich. Dnes jsou dnes opět aktuální, protože vydávají řadu klíčových pojmů, kterými se lépe spojují s dětstvím, s dobou, s potřebami..

Matka je efektivnější než kdy jindy, když věří svému instinktu, když v očích svého dítěte čte, co opravdu potřebuje.

Zajímavostí tohoto přístupu je, že samoregulace je chápána jako synonymum života, potřeby kontaktovat nejprve s naší vlastní osobní složitostí, abychom pochopili, že dítě má také své potřeby, jejich vlastní konflikty, vzniklé někdy společností, která nerozumí dětství nebo kojenci.

Klíče k samoregulaci rodičovství

Samoregulace rodičovství nám říká, že dítě, které bylo v dětství ošetřeno s úctou a které také vidělo, jak jsou jeho rodiče uctiví ke všem, kteří jsou kolem sebe, bude uctivý dospělý..

Nyní, ale ... jakým způsobem dosahujeme takového úspěchu? Jak nás samoregulační rodičovství učí dávat šťastným dospělým světu?

  • Dítě se musí vždy cítit chápáno a doprovázeno. Pokud se objeví frustrace, tato bytost se přestane cítit přizpůsobená, integrovaná.
  • Musíte se vzdělávat se zdravou vazbou založenou na lásce a blízkosti. Tímto způsobem se dítě bude cítit bezpečně, když bude řídit své kroky směrem k nezávislosti.
  • Hlas dítěte musí být neustále slyšet, protože i oni musí být vzati v úvahu, když se smějí a když plakají, když požadují nebo když navrhují.
  • Self-regulované rodičovství nám také vypráví o časech, o tom, že nezačneme s intelektuálním učením do 7 let, abychom podpořili poprvé objevy prostřednictvím hry..

Interakce s jejich prostředím prostřednictvím pěti smyslů a vztahů s jejich vrstevníky prostřednictvím radosti nám také nabízí zajímavý způsob, jak podpořit jejich psychosociální vývoj. A bez ohledu na přístup, se kterým se rozhodneme vychovávat naše děti, neměli bychom zapomenout na něco tak jednoduchého, jak s nimi zacházet s určitým a neomylným magickým vzorcem: láskou.

Dopřejte svým dětem péči: jsou vyrobeny ze snů Děti, naše děti mají svůj vlastní rytmus, svůj vlastní způsob pocitu, vidění a myšlení. Není vhodné snažit se je nahradit našimi. Přečtěte si více "