Dopřejte svým dětem pečlivé sny

Dopřejte svým dětem pečlivé sny / Psychologie

Dětství má svůj vlastní rytmus, svůj vlastní způsob vnímání, vidění a myšlení. Jen málo předstírání může být tak špatné, že se snaží nahradit je svým způsobem pocitu, vidění nebo myšlení, protože děti nebudou nikdy kopiemi svých rodičů. Děti jsou dětmi světa a jsou vyrobeny ze snů, nadějí a iluzí, které budují ve svých svobodných a privilegovaných myslích.

Teprve před několika měsíci byla zveřejněna zpráva, která nás odrazuje a vyzývá nás, abychom se zamysleli. Ve Spojeném království mnoho rodin připravuje své pětileté děti tak, aby v 6 letech mohli absolvovat vstupní test, který jim umožní vstoupit do nejlepších elitních škol.. Předpokládaná „slibná budoucnost“ nyní jde ruku v ruce se ztrátou dětství. Při soustružení dětí, které by měly hrát v parcích na "protivníky".

Co je dobré, je dítě, které ví, jak nám říci, co říkají měsíce Saturna, pokud neví, jak zvládnout svůj smutek nebo hněv? Vzdělávejte moudré děti v emocích, děti plné snů a ne strachy.

V současné době, Mnoho matek a otců pokračuje v myšlence „urychlení“ kompetencí svých dětí, stimulovat nás kognitivně, dát Mozarta, zatímco ještě spí v děloze. Teď možná to, že je třeba vychovávat děti vhodné pro svět, je výchova dětí, které jsou vhodné pro sebe. Bytosti, které s 5 nebo 6 lety již trpí stresem dospělého.

Naše děti a konkurenceschopnost životního prostředí

Všichni jsme si vědomi toho, že v těchto měnících se a konkurenceschopných společnostech potřebujeme lidi, kteří se těmto požadavkům přizpůsobí. Také nepochybujeme o tom, že britské děti, které se podaří vstoupit do nejlepších elitních škol, mají zítra dobrou práci. Je však také nutné se zeptat ...

Bylo by to za všechny ty emocionální náklady? Ztráta dětství? Postupovat podle pokynů, které jim jejich rodiče naprogramovali od svých 5 let?

Mělo by se to dnes říci neexistují žádné přesvědčivé studie, které by podporovaly myšlenku, že „urychlují“ určité kompetence, jako je tomu v případě čtení, u dětí ve věku 4 let je tak pozitivní, nebo že má dlouhodobý dopad na jejich akademickou výkonnost. To, čeho bylo v mnoha případech dosaženo, je, že děti začínají znát dimenze, jako je frustrace, stres a především nutnost přizpůsobit se očekáváním rodičů..

Děti jsou vyrobeny ze snů a musí se s nimi zacházet opatrně. Trváme-li na naplnění svého času cíli k naplnění a kompetencemi, které máme převzít, každý den budeme lámat trochu vašich křídel. Ti, se kterými by zítra mohli dosáhnout svých vlastních snů. Dáme-li jim povinnosti dospělých, když jsou stále jen dětmi, odtrhneme také křídla jejich draků, držíme je na zemi a ztratí dětství..

Rodičovství a láska, dvě slova, která procházejí světem ručně Rodičovství a budování rodiny jsou nejlepšími dobrodružstvími, která si můžeme vychutnat po celý život. Přečtěte si více "

Výchova, která respektuje časy, náklonnosti a sny dítěte

Tváří v tvář zrychlení učení a dovedností jsou tyto jiné přístupy, které dnes začnou prorážet s dostatečnou silou, jako je například „uctivá výchova“ nebo „pomalé rodičovství“. To musí být řečeno, ano před volbou zrychlení by bylo vždy vhodnější poskytnout první aproximace. Některé aproximace se týkaly například přiblížení knih dětem ve věku 3 nebo 5 let, aniž by je nutily číst nebo se učit.

Naším nejdůležitějším závazkem vůči dětem je dát jim „paprsek světla“ a pak následovat naši cestu.

-Maria Montessori-

Zvědavost je největší motivací dětského mozku, a proto je vhodné, aby oba rodiče, pedagogové a rodiče byli facilitátory učení a ne jako činitelé tlaku. Podívejme se podrobně na tyto zajímavé přístupy k rodičovství, které respektují přirozené cykly dítěte a jeho potřeby..

Pomalé rodičovství

Pomalé rodičovství je věrný odraz toho společenského a filosofického proudu, který nás vyzývá k zpomalení, být si více vědomi toho, co nás obklopuje. Proto v tom, co se vztahuje k výchově, je podporován jednodušší a trpělivý model, s nímž je třeba respektovat rytmy dítěte v každé vývojové fázi..

Základní osy, které definují pomalé rodičovství by bylo následující:

  • Základní potřebou dítěte je hrát a objevovat svět.
  • Nejsme "přátelé" našich dětí, jsme jejich matky a jejich rodiče. Naší povinností je milovat vás, vést vás, být vaším příkladem a usnadnit vaši zralost bez tlaku.
  • Vždy pamatujte, že „méně je více“. Tato tvořivost je zbraň dětí, že tužka, papír a pole mají větší sílu než telefon nebo počítač.
  • Sdílejte čas se svými dětmi v tichých prostorách.

Uctivá výchova

Jsme si jisti, že jste již slyšeli o uctivé výchově. Ačkoli nejznámějším z těchto přístupů je využití pozitivního posílení nad sankcí nebo klasickými pokárami, tento vzdělávací styl obsahuje mnoho dalších dimenzí, které stojí za to vzít v úvahu.

  •  Musíte se vzdělávat bez křiků.
  • Použití odměn není vždy dostačující: riskujeme, že si naše děti zvyknou vždy očekávat uspokojení, aniž by pochopily vnitřní přínos úsilí, osobní úspěch.
  • Vyjádření „ne“ a uvedení limitů na ně nezpůsobí žádnou traumu, je to nutné.
  • Respektující výchova intenzivně využívá komunikaci, naslouchání a trpělivost. Dítě, které se stará a oceňuje, je někdo, kdo se cítí svobodný, aby zachoval ty dětské sny a formoval je do zralosti.

Respektujte své dětství, respektujte tuto etapu, která nabízí kořeny vašim nadějím a křídel vašim očekáváním.

Nejlepší dárek pro děti se nazývá TIME Time, to je jméno nejlepšího dárku pro děti. Neprodávají je v prodejnách hraček nebo online. Je to jen v nás ... Čtěte více "